Pursaklar Hurdacı

Pursaklar Hurdacı

Pursaklar Hurdacı

Ankara'nın pek çok ilçesi ve semti yüksek nüfus sayılarına sahip olan semtler ve ilçelerdir. Mesela örnek verecek olursak Ankara'nın Çankaya ilçesi ülkemizde en yüksek nüfusa sahip 3 ilçeden bir tanesidir. Düşünüldüğünde Bu bölgeden çıkacak olan evsel hurdalar ya da diğer makine ve elektronik hurdaları da ciddi anlamda yüksek sayıda olacaktır. Bununla beraber Ankara'da pursaklar'da da yine ciddi bir nüfus sayısı mevcut olmakla beraber bu bölgeden de genellikle evsel hurdalar ve elektronik hurdaları çıkabilmektedir. Tabii ki buradan çıkacak olan hurda malzemeler de Pursaklar hurdacılari tarafından toplanıp geri dönüşüme sokulabilmesi için tekrar belli başlı yerlere götürülecektir.

Ankara'da İvedik tarafında genellikle otomobil hurdalarından çıkması muhtemel olan ürünlerden bahsetmiştik ki bunlardan gene örnek verecek olursak mesela Bir aracın egzoz sistemini düşünecek olursak bu bir demir boru sistemi olmakla beraber aynı zamanda farklı araçlarda ve farklı tarzdaki üretilen otomobillerde yine egzoz sistemlerinde paslanmaz çelik gibi çok değerli metallerden bir tanesi kullanılabilmektedir. ayrıca yine bir İsveç otomobil markasında kullanıldığı da bilinen ve bir kompozit malzeme de olarak adlandırılan trip çelikleri yine ivedik'te ve ostim'de çok fazla miktarda bulunabilmektedir. Fakat Pursaklar bu şekilde değildir Pursaklar da genellikle evsel atıklar ve evsel hurdalar bulunduğu için burası Ostim ve İvedik gibi bölgelerden daha farklıdır.

Buralarda yani pursaklar'da evsel hurdalardan söz etmek çok mümkündür bunlardan bazılarına örnek verecek olursak mesela bir çamaşır makinesi ya da bir bulaşık makinesi ya da bir buzdolabı veya bir masayı düşünecek olursak masanın açılıp kapanan metal ayakları ya da bir metalden üretilen sandalyeler veya camlar kağıt ve benzeri ürünler ve yine evlerde bulunan farklı sebeplerle ele geçmiş olan Demir metal ve bakır ürünler ve bunlarla beraber yine plastik şişeler ve benzeri ürünler evsel hurda ve evsel atık olarak geçmektedir ve bunlar da pursaklar'da Pursaklar hurdacıları tarafından toplanıp bahsedildiği üzere geri dönüşüme sokulmak üzere gerekli birimlere götürülmektedir. Bu ürünlerin geri dönüştürülmesi de ülkesel anlamda ekonomik açıdan ciddi önem arz etmektedir.

hemenara_icon mail
mail-icon whatsapp-icon sabittelefon