Ostim Hurdacı

Ostim Hurdacı

Ostim Hurdacı

İstanbul Ankara İzmir Bursa Kocaeli Sakarya gibi bölgeler haricinde ayrıca bir de ülkemizin doğusuna ve güneyine inildikçe Diyarbakır Antep Adana Mersin Antalya gibi bölgelerde makine otomobil ve diğer Demir Çelik işlemleri konusunda ülkemizde büyük öneme sahip olan yerlerden bazılarıdır. Yine kuzeye çıktığımızda da Zonguldak ve Zonguldak Ereğli ciddi manada Demir Çelik anlamında büyük yer tutmaktadır çünkü zaten belli başlı bir demir kaynağı potansiyele sahip olan bu bölgede Demir çelik fabrikasının da sağladığı avantajlarla beraber metal üzerine çok büyük bir söz hakkına sahip bir ilimizdir. Bu sebepten ötürü haliyle bu fabrikalardan hurda atıklar da çıkabilmektedir.

Bu gibi yerlerin haricinde bir de Ankara'nın içerisinde bulunan Ostim sanayi sitesi Ostim hurdacıları için çok büyük önem arz etmektedir. Örneklendirecek olursak genellikle ostim'de dişli imalatı mil imalatı döküm imalat çeşitleri kalıba dökün imalat çeşitleri ve plastik enjeksiyonla kalıpta imalat çeşitleri ve ayrıca iş makinesi tamiri ekskavatör tamiri ve pek çok farklı konstrüksiyon üretimleri gerçekleştirilmektedir. Ve haliyle böyle bir alanda ve böyle bir yerde de demir çelik atıklarının meydana gelmesi çok ama çok muhtemel ve yine çok ama çok olağandır. Çünkü düşünüldüğünde çok küçük bir işletmede dahi büyük miktarlarda Demir Çelik hurdası çıkabilmekteyken ciddi anlamda sistematik bir şekilde Demir ve çelikle alakalı çalışmalar gerçekleştiren bu birimlerde büyük anlamda hurda atık oluşması çok muhtemel ve çok olağandır.

Yine bu birimlerde iş makinesi tamiri yapılırken genellikle yüksek ağırlık ve yüksek kilogram özelliklere sahip olarak hardox ya da ST grubu Çelikler ve demirler atık olarak hurda olarak ortaya çıkmaktadır ve bu hurdalarda haliyle Ostim hurdacıları tarafından gerekli yöntemler ve gerekli işlemlerle beraber toplanmaktadır. Daha sonrasında bu işlemler bittikten sonra bunlar gereken birimlerde gerektiği şekillerle ve yeni ve uygun sistematik ve teknolojik imkanlarla toparlanıp tekrar insanların ve sanayinin hizmetine sunulmak üzere geri dönüşüme sokulmaktadır. Bu ve benzeri işlemlerde de muhakkak olarak öncelik olarak insan sağlığının korunması ilkesi benimsenmelidir.

hemenara_icon mail
mail-icon whatsapp-icon sabittelefon