Mamak Hurdacı

Mamak Hurdacı

Mamak Hurdacı

Ankara'nın ilçelerinden bir tanesi olan Mamak ciddi bir hurda potansiyeline sahip bölgedir. Gerek nüfusunun yüksek olması sebebiyle bu durum gözlenebilmekte olup gerekse de insanların bu bölgeden çok fazla transit olarak geçmesiyle de bu durum gözlemlenmektedir. Fakat yine evsel atıklar konusunda daha zengin bir bölgedir. Şöyle ki bu bölgede yaşayan insanlar genellikle yerleşik hayatta oldukları için evlerinde bulunan beyaz eşyalar ki bunlara örnek verecek olursak buzdolabı çamaşır makinesi bulaşık makinesi şofben termosifon gibi makinelerin hurdaları bugün de hala ciddi anlamda bir kazanç sağlamaktadır.

Mesela düşünecek olursak bir termosifon içerisinde ısıtıcı rezistanslardan çıkarılacak olan alüminyum ya da bakırlar ciddi bir maddi getiri sağlaması yapacaktır. Yine örneklendirecek olursak Bir buzdolabının motorunu düşünecek olursak bu motorun içerisindeki bakır nüve ve Bakır sargılar yine aynı şekilde insanlar için ciddi anlamda maddi açıdan kazanç sağlayacak ve kazanç bırakacak durumlardan bir tanesidir. Yine beyaz eşya üzerine gidecek olursak bir bulaşık makinesi için düşünelim, bünyesinde bulunan farklı çeşitteki metaller ve Çelikler yine geri dönüşüm konusunda ciddi manada kullanılabilir parçalardan bazılarıdır. Şofbenler özellikle bakır ve alüminyum konusunda çok zengin malzemelerdir. Bir de tabii ki kombiler vardır ki kombiler de daha spesifik ve daha özel cihazlar olduğu için içlerinde hem eski tip sargılar bulunarak hem de yeni tip bazı kartlar bulunması sebebiyle hurda konusunda ciddi bir öneme sahip parçalardan bazılarıdır.

Yine örneklendirmelerimize devam edecek olursak bir bölge düşünün ki bu bölgede yapılan apartmanlar ya da daireler genellikle eski tip yapılar olsun ve bu eski tip yapılar olması sebebiyle de içerisinde kullanılan malzemeler ve ürünler de yine eski tip yapılarda olacak olan ürünlerden ve malzemelerden ortaya gelmektedir. Bu sebeptendir ki insanların genellikle evlerini yenilemeleri ya da evlerini geliştirmelerini istemesi üzerine dekorasyon ya da yenileme firmalarıyla görüşmeleri sonucunda evye ve bataryalarda pek çok farklı şekillerde ve pek çok farklı tiplerde değiştirilebilmektedir Bu sebepten dolayı yine yapısında fazlaca alüminyum bakır ve pek çok farklı metal malzeme bulunduran bu bataryalar hurda konusunda kolaylıkla elden çıkarılabilecek ve kolaylıkla hurdaya ayrılabilecek ürünlerden bir tanesi olup Mamak hurdacılar için de bunlar çok önemli parçalar olmaktadır.

hemenara_icon mail
mail-icon whatsapp-icon sabittelefon