Keçiören Hurdacı

Keçiören Hurdacı

Keçiören Hurdacı

Ankara'nın en büyük ikinci ilçesi olan Keçiören hurdacı ve hurda potansiyeli konusunda da yine Ankara'da üst sıralara oynamaktadır. Şöyle ki bu bölgede yaşayan insanların pek çoğunun belirli bir model ve belirli bir seviye altında araba sahibi olmasıyla beraber bu arabaların gerek farklı sebeplerle gerekse de geleneksel sebeplerle yani belirli bir yaşa ulaşması sonrasında bünyesinde farklı bölümlerde çatlaklar çürükler ve paslar oluşmasıyla beraber hurdaya ayrılmasıyla hurda konusunda çok yüksek bir potansiyele sahip bir ilçedir. Yine evsel atıkları ve evsel hurdalar konusunda da Ankara'nın Keçiören ilçesi Keçiören hurdacıları için çok önemli bir noktadır.

Çünkü nüfusun çok yüksek olması sebebiyle insanların beyaz eşya ya da evlerinde bulunan metal ve çeliklerden üretilen farklı tipteki eşyalarının kullanım sürelerinin ve vadelerinin dolmasıyla beraber bu hurdaları geri dönüşüme sokmak istemektedirler. Yine Keçiören hurdacıları için çok önemli hususlardan bir tanesi de Bu bölgedeki genç nüfusun ve çocuk nüfusunun çok yüksek olması sebebiyle ortaya çıkan durumlardan bir tanesi olan plastik ve kağıt atıkların ciddi miktarda yüksek seviyelerde olmasından kaynaklıdır. Neredeyse bir milyon insanın yaşadığı keçiören'de, çocuk ve genç nüfusu çok yüksek seviyededir. Bu sebepten plastik yasası yani polimer esaslı malzemelerin ve oyuncakların sayısını tahmin etmek tabii ki zor olmayacaktır.

Bu ve benzeri sebeplere bağlı olarak bu durumlarda göz önüne alındığında insanların direkt olarak düşüneceği konulardan bir tanesi kesinlikle bu atıkların bir şekilde geri dönüşüme girmesi olacaktır. Bugünün insanın bir taraftan işine gelen bir taraftansa malum baş belası olan durumlarından bir tanesi kesinlikle plastik atıklardır günümüzde kullan ama o kadar çok yaygınlaşmıştır ki içtiğimiz suların şişelerinden tutun da bilgisayarlar telefonlar hatta ve hatta arabalar bile artık resmen plastikten yapılmaktadır. Netice olarak bu durumlarda göz önüne alındığında Bu plastiklerin sayıları oldukça fazladır ve bu plastiklerin de yine aynı şekilde gerekli şartlar ve ortamlar hazırlanıp öncelik olarak insan sağlığı göz önüne alınıp bir geri dönüşüm sürecine dahil olmaları, girmeleri gerekmektedir.

hemenara_icon mail
mail-icon whatsapp-icon sabittelefon