İvedik Hurdacı

İvedik Hurdacı

İvedik Hurdacı

Günümüzde sistemleşen pek çok fazla şey bulunmaktadır bunlardan bir tanesi de kesinlikle sanayi ve otomobil tamircileri sanayisi sistemleri ve çalışmalarıdır. Mesela örnek verecek olursak Ankara'da İvedik sanayisinde ciddi anlamda bir sistemleşme çalışması sürmektedir. Bu sayede çalışma saatlerinden tutun da insanların tabii ki istemsiz olarak yaşadıkları iş kazalarına varana kadar pek çok şey düzene oturtulması istenmektedir. Bugün pek çok sanayi sitesinde de olduğu gibi İvedik sanayi sitesinde de sistematik şekilde çalışan bir diğer sanayi kolu da hurdacılıktır. İvedik hurdacı konusunda üst düzey olan bir yerdir. Bu sebepten pek çok alanda ve türde hurda konusunda üst sıralarda yer alan bir birimdir.

Örnek verecek olursak bir araba tamircileri sitesi olan ivedikte genellikle araba atıkları bulunmaktadır. Bu atıklar pek çok farklı sistem ve yöntem ile yine pek çok farklı yöntem ve sistem ile ayrıştırılıp tekrar ekonomiye ve sanayiye kazandırılmak üzere geri dönüştürülmektedir. Bu gibi geri dönüşüm çalışmalarında en büyük hassasiyetin gösterilmesi gereken noktalardan bir tanesi bu ürünlerin eritilmesi esnasında meydana gelecek iş kazalarını en aza indirmek ve hatta hatta ortadan kaldırmaktır. Bunlar da yine sistematik ve belirli bir düzen içerisinde çalışmayla meydana gelecek güzel ve pozitif gelişmelerden ve sonuçlardan bir tanesidir. Bu sayede insanaların da sağlıkları korunmuş olacaktır.

Yazımızın üst kısımlarında da belirttiğimiz üzere genellikle İvedik bir otomobil ve iş makinesi tamir ve bakım onarım sanayi sitesi olması hasebiyle bu birimden çıkacak olan hurdalarda genellikle zaten araç hurdaları ve araç parçaları hurdalarıdır. Yani örneklendirecek olursak bir otomobilin çelik ve çelik alaşım jantlarından tutun da alüminyum döküm olan motor bloklarını varana kadar ve daha farklı otomobillerin bünyelerinde bulunan kompozit malzemelere varana kadar pek çok farklı çeşit metal ve farklı kompozit ve polimer esaslı malzeme meydana çıkmaktadır. Bunun sonrasında Bu ürünler arasından ullanıma zaten halen hazır olan ürünler ayrıştırılıp diğer kullanıma hazır olmayan ürünler ise tekrar bir geri dönüşüm sürecine dahil edilip insanların hizmetine sunulmaktadır ve Bu işlemlerde de yine bahsettiğimiz üzere İvedik hurdacı çalışanlarının ve bu işle uğraşanların payları çok büyüktür.

hemenara_icon mail
mail-icon whatsapp-icon sabittelefon