Gölbaşı Hurdacı

Gölbaşı Hurdacı

Gölbaşı Hurdacı

Günümüzde pek çok farklı şekilde hurdacılık işlemleri gerçekleştirilmektedir. Hurdacılık konusunda da insanların en çok dikkat ettiği noktalardan bir tanesi genellikle toplanacak ürünün haliyle değerli ürünler olmasını sağlamaktır. bu gibi ürünler de genellikle insanların kullandıkları ürünlerin ağırlıklı olarak mekanik ve makine ürünlerinden oluşmaktadır. Çünkü bu gibi yerlerde su verilmiş çeliklerden ya da ciddi anlamda sertleştirilmiş malzemelerden üretilen dişliler kolonlar şase parçaları alüminyum parçaları çinkolar krom ve nikel ürünler ya da pek çok farklı metal ve metal alaşımları ve farklı çelik ve çelik alaşımları ve farklı Demir ve Demir alaşımları bulunmakta ve kullanılmaktadır. Gölbaşı hurdacıları da bu konularda insanlardan ürünler almaktadırlar.

Bu malzemelerin yanı sıra bir de trim parçaları denilecek olan ya da polimer esaslı ya da PVC esaslı ya da poli esaslı veya petrol esaslı olarak da adlandırılacak olan kısacası plastik ve fiber ya da kauçuk tarzı ürünler vardır ki bunlar da geri dönüşümü konusunda insanlara ciddi anlamda kolaylık sağlayan parçalardan bazılarıdır. Çünkü piyasada çok sık ve fazla kullanılmakla beraber aynı zamanda geri dönüşümleri de insanlar için ciddi anlamda rahatlık ve kolaylık içeren malzemelerden bazılarıdır. Erime sıcaklıklarının düşük olması kalıpların maliyetinin Demir çelik alüminyuma bakır ürünlere göre bir tık daha aşağıda olması ve piyasada çok sık rastlanabilir olması sebebiyle bu gibi ürünlerde ciddi anlamda hurda konusunda revaçta bulunmaktadır. Gölbaşı hurdacıları da yine bu ve benzeri ürünleri satın alabilmektedirler.

Peki bu gibi ürünler nerelerde karşımıza çıkabilmektedir sorusu sorulacak olursa tabii ki ve tabii ki bunun cevabı da yine en çok bu gibi ürünler otomobil ve otomobil sanayide karşımıza çıkabilmektedir. Örneklendirecek olursak bir otomobili düşünürseniz, otomobilin camları dahi bir geri dönüşüme dahil olabilecek seviyede üretilmiş ürünlerdir. Genellikle eski arabalarda bulunan krom nikel alaşın o tamponlar keza aynı şekilde geri dönüşüme girdiklerinde kaliteli ürünler verebileceklerdir. Yine bir diğer açıdan bakacak olursak araçların genellikle daha güzel görünmeleri ya da daha farklı yol tutuş özelliklerine sahip olabilmeleri için farklı ebat ve farklı çeşitlerde üretilen krom alaşım jantlar da yine alüminyum açısından ve bünyesinde bulundurduğu diğer alaşım metalleri açısından oldukça zengindir. Gölbaşı hurdacılarına bu ve benzeri konularda danışabilirsiniz.

hemenara_icon mail
mail-icon whatsapp-icon sabittelefon