Etimesgut Hurdacı

Etimesgut Hurdacı

Etimesgut Hurdacı

Günümüzde sanayiler ve üretim merkezleri belli başlı şekiller ve belli başlı planlı ve programlarla merkezleşme çalışmaları içerisine girerek daha çok organize sanayi olma yolunda ilerlemektedir. Bunun sebebi ise daha pilavlı programlı ve daha kolay çalışma imkanı sağlanan yerlerin oluşturulması ve aynı zamanda üretim ve imalat anlamında da üreticilerin ve imalatçıların bir arada olabilmelerinden kaynaklanmaktadır. Mesela Ankara'dan örnek verecek olursak Sincan organize sanayi bölgesinde ciddi anlamda üretimler yapılmakta olup yine ciddi anlamda hurdalar çıkabilmektedir. Haliyle bu hurdalarda Etimesgut hurdacıları tarafından toplanıp Ankara hurdacılar sitesi gibi ya da yine Ankara'da farklı bölgelerde bulunan hurdacılarla bu geri dönüşümü mümkün olan atıklar belli başlı şartlar ve piyasa fiyatları üzerinde satılıp alınabilmektedir.

Yine bu konuları Ankara içerisinde örneklendirecek olursak örneğin Etimesgut hurdacı konusunda Etimesgut Eryaman Sincan ve o bölgede bulunan pek çok ilçe ve semt ve mahalle genellikle otomobil ya da evsel atıkların hurdaya ayrılması sonrasında da belirli bir hurda potansiyeline sahip olabilmektedir. Aslında bu sayede ülkesel açıdan da pek çok fazla döviz ya da ülke içerisinde olacak emtia artışlarının belirli oranlarda önüne de geçilebilmektedir. Ve benzeri durumlarda insanlar gayet ılımcıl ve pozitif yaklaşmaktadır. Çünkü insanlar zaten burada konusunda ya da metal ya da makine hurdaları ve atıkları konusunda belirli hassasiyetleri bulunmakta olup Bir de bu işlerin ekonomik boyutunda devreye girdiği takdirde insanlar için çok daha farklı bir konu olarak ortaya çıkmaktadır. Etimesgut hurdacı işi yapanlar da bu benzeri noktalarda insanlara yardımcı olmaya çalışmaktadırlar.

Yine farklı bir konuya değecek olursak bölgedeki oyuncak atığı ya da kitap atığı da ciddi miktarda yüksek seviyelerdedir. Bunun birinci sebebi bölgedeki çocuk ve öğrenci nüfusunun çok çok yüksek seviyelerde olmasından kaynaklanmaktadır. Belirli bir düşünce sistemini aşmış olan bu gibi bölgelerde insanlar doğaya da zarar vermemek için gereken tüm çalışmaları gerçekleştirmeye çalışmaktadırlar. Bu sebepten gerek mutfak fıtıkları olarak adlandırabileceğimiz şeyler gerekse direkt evsel atık olarak adlandırabileceğimiz parçalar ya da çocukların kullandığı oyuncaklar veya öğrencilerin kullandığı farklı plastikten ve pvc'den üretilen malzemeler yine birer hurda olarak karşımıza çıkabilmektedirler.

hemenara_icon mail
mail-icon whatsapp-icon sabittelefon