Çankaya Hurdacı

Çankaya Hurdacı

Çankaya Hurdacı

Ankara'nın en büyük ilçesi olan Çankaya ülkemizin de en büyük ilçelerinden ilk 3 sıradakilerinden bir tanesi olarak her zaman yerini sabit olarak korumaktadır. Bunun tabii ki birinci sebebi bu bölgede yaşayan halkın ve nüfusun çok yüksek sayıda olmasından kaynaklıdır. Diğer yandan Bu bölgedeki yüksek nüfusun yanı sıra bu bölgede oluşan genç nüfusun yaşayan genç nüfusun sayısını yüksek olması da Çankaya bölgesinde çıkarılabilecek olan hurdan oluşabilecek hurda malzemelerin çok yüksek seviyelerde meydana gelmesini sağlamaktadır. Bu sebeple çankaya hurdacıları için de Türkiye halkı için de bu konular ciddi önemli konular olarak göze çarpmaktadır. Çankaya bölgesi gerek sanayi gerekse de sivil halk yaşamı ve memur yaşamı konusunda çok geniş çaplı bir kitleye sahip olan bölgedir.

Bu bölgenin bu şekilde olmasından kaynaklı olarak, metal hurdaları yani Demir Çelik alüminyum bakır sarı pirinç nikel krom ve daha pek çok farklı ürünün bu bölgede bulunmasından dolayı hurdacılar için çok büyük bir noktadır. Ayrıca bir de normal sivil halkın yaşaması ve bu bölgede bulunmasından dolayı da yine insanlar için çok önemlidir. Şöyle ki nüfusun çok yüksek olmasından dolayı haliyle çocuk nüfusu da çok yüksek seviyelerdedir genç nüfusu da çok yüksek seviyelerdedir ve genellikle üniversite öğrencilerini tercih ettiği bölgelerden bir tanesi olan Çankaya bölgesinde kitaplar ve kitap benzeri atıklar yani dergiler ve süreli basımlarla yapılan farklı matbaa ürünleri de birer hurda ve atık geri dönüştürülebilir atık sınıfına girmesi sebebiyle hem ülkemiz için hem de Çankaya hurdacılar için çok büyük önem arz etmektedir.

Çocuk nüfusuna çok yüksek sayıda olduğunu söylemişti ki bu da muhakkak olarak petrol bazlı ve polimer esaslı malzemelerin yüksek seviyede bu bölgede bulunmasından kaynaklı olarak bu ve benzeri ürünlerin kesinlikle ama kesinlikle tekrar geri dönüşüme sokulabilmesi için gereken durumlardan bir tanesidir. Bu sayede insanlarımız ve doğamız da mutlaka kötü bir durum olan plastik probleminden kurtulup, doğanın korunması adına da ciddi işler başarmış olacaklardır. Bu sebepten dolayı insanların kesinlikle bu işlemleri gerçekleştirmeleri iyi olacaktır.

hemenara_icon mail
mail-icon whatsapp-icon sabittelefon