Ankara Hurdacı

Ankara Hurdacı

Ankara Hurdacı

Ankara hurdacı konusunda insanların geçmişten günümüze referans aldıkları illerden bir tanesi ankara'dır. Bunun sebebi sanayi ve otomobil anlamında çok yüksek bir potansiyele sahip olan üretim anlamında da yine aynı şekilde ciddi ve belirli bir seviyede olan ve ayrıca bünyesinde spesifik metalleri fazlasıyla bulunduran bir il olan Ankara, Ankara hurdacı konusunda da reklamını ve ismini ciddi anlamda oturtmuş bir noktadadır. Bunun ilk sebebi olarak iç Anadolu Doğu Güneydoğu Anadolu Ege ve Akdeniz hatta ve hatta Karadeniz bölgeleri de göz önüne alındığında hurdacılar sitesi olarak da bilinen Ankara'nın hurdacılar biriminde olan potansiyel kadar diğer illerde ya da bölgelerde bir potansiyel bulunmadığı gözlemlenmiştir.

Bunun sebebi ise sanayi anlamında çok ileri gitmiş bir il olmasından kaynaklanmaktadır. Şöyle ki Ankara Ostim Ankara İvedik ve Ankara Şaşmaz otomobil tamircileri sitesi ya da ta sanayi olarak adlandırılan bölgeler veya İskitler sanayisi dediğimiz bölgeler ya da Kazan organize Sincan organize ya da kostüm organize olarak da bilinen pek çok farklı sanayi bölgesinden çıkacak olan Demir Çelik alüminyum bakır sarı çinko nikel krom ve daha pek çok farklı çeşitli metalin merkez nokta olan hurdacılar sitesinde toplanması sebebiyle Ankara hurdacılık konusunda çok büyük bir potansiyele sahip olup Türkiye'de çok önemli bir noktada olmasıyla ve hatta belki de dünyada çok önemli bir noktada olmasıyla göze çarpmaktadır.

Şöyle düşünelim mesela bir ısıtma ya da soğutma kısacası iklimlendirme işi ile uğraşan bir fabrikada çıkacak olan hurdalar genellikle bakır ve alüminyum parçalar olacaktır tabii ki plastik atıklar ya da Demir Çelik atıklar da mevcut olabilecekleri ancak bu ve benzeri yerlerde genellikle bakır ve alüminyum hurdaları olacaktır çünkü zaten ısı ve sıcaklık iletkenlikleri olarak günümüzde en çok kullanılan iki metaldir bakır alüminyum. Ve yine bir otomobil merkezi olan Ankara haliyle hurda otomobil konusunda da çok büyük bir potansiyele sahiptir. Ankara içerisinde bulunan ve hurdaya ayrılan otomobiller haricinde ekstra olarak biri il dışından ve iller arası olacak şekilde hurda otomobiller gelmektedir ve düşünüldüğünde hurda otomobillerden çıkacak envai çeşit metal de Ankara'daki hurdacılar tarafından tekrar kullanıma kazandırılmak üzere toplanmaktadır.

hemenara_icon mail
mail-icon whatsapp-icon sabittelefon