Alüminyum Hurda Alımı

Alüminyum Hurda Alımı

Alüminyum Hurda Alımı

Alüminyum genellikle gümüş veya gri renkte olan insanların esnek ya da sinek olarak adlandırabildiği kimyasal açıdan atom numarası 13 olan simgesi al olan oksidasyon ya da korozyona karşı ciddi manada yüksek dirence sahip olan ve bu direnci pasivasyon spesifikliği sayesinde sağlayan bir metaldir. Alüminyumun çok çeşitli kullanım alanları vardır. Fakat yine her bir metalde olduğu gibi bazı durumlarda şekil ve formu bozulan alüminyumlarda yeniden şekillendirme ve yeniden form kazandırma işlemleri için haliyle geri dönüşüm tesislerine ve geri dönüşüm sistemlerine girecektir bu noktada da alüminyum hurda alımları firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Alüminyum metalinin kullanım alanını çok geniş çaplı olduğunu söylemiştik bunlardan bazılarına örnek verecek olursak genellikle araçların soğutma ve ısıtma sistemlerinde kullanılan radyatör petekleri vardır. Bu petekler aynı zamanda evlerde de yine radyatör adı altında kullanılan daha modern tarzda görünen ve genellikle gri renkli olan ürünlerdir ve bu ürünler korozyona karşı direnci çok yüksek olan ve bu özelliğini pasivasyon özelliği ile ortaya koyan alüminyum metalinin ta kendisinden üretilmektedir. Alüminyum ayrıca kapı kollarında da kullanılmakta olup araçlardan yine örnek verecek olursak jantlarda da kullanılan ve yine geri dönüşüm konusunda ve özellikle geri dönüşüm metalleri konusunda günümüzde de hem Türkiye'de hem dünyada çok önemli bir yere sahip olan bir metal türüdür. Firmamız en uygun şartlar ve fiyatlar ile alüminyum hurda alımlarına devam etmektedir.

Alüminyum metalden kullanım alanları çok gençtir demiştik ve bunlardan yine bir kaçından bahsedecek olursak en çok kullanılan yerlerden bir tanesi uçaklar ve Uzay araçlarıdır. Alüminyumun hem darbelere karşı tok bir darbe karşılama özelliği sayesinde hem de hafif ve parlak olması dolayısıyla alüminyum uçak ve uzay araçlarında ciddi oranda kullanılmaktadır. Yine yapılması gereken her bir metalde ya da her bir polimer esaslı malzemede olduğu gibi ömrü biten bir metalin ya da ömrü biten bir polimer esaslı malzemelerinde mutlak surette geri dönüşüme girmesi lazımdır ki dünya üzerinde zaten belirli sayıda ve belirli kilogramda bulunan lazerler tükenmesin daha fazla yok olması ve eldeki metallerle malzemeler kullanılmaya devam etsin. Yine firmamız da bu gibi kaygılarla beraber alüminyum hurda alımını gerçekleştirmektedir alüminyum hurda alımı konusunda yıllara dayanan yüksek tecrübeler ve yüksek deneyimleriyle firmamız en uygun fiyatlar ve en uygun şartlarla alüminyum hurdalarınızı almaktadır.

hemenara_icon mail
mail-icon whatsapp-icon sabittelefon